Hasiči v MŠ Štvorlístok

Dňa 13.06.2022 sa materskou školou ozývali zvuky sirén hasičských áut. Nešlo o žiadny požiar, ale deti z materskej školy takto pozdravili členovia hasičského a záchranného zboru z Bánoviec nad Bebravou. Hasiči prišli deťom ukázať nielen hasičské auto, ale im aj porozprávali a názorne priblížili ich náročnú a zodpovednú prácu. Deti zaujala požiarna technika a ukážky práce s ňou. Na ukážku si privolali aj pani riaditeľku, ktorú obliekli do protipožiarného obleku. Deti si mohli vyskúšať prilby, sadnúť si do hasičského auta a dokonca mali možnosť vyskúšať si striekanie z prúdnice a „hasiť požiar záhradného domčeka“. Aspoň nachvíľu sa deti stali hasičmi, prežili krásne dopoludnie plné zážitkov a hasičom ako poďakovanie odovzdali svoje maľované obrázky. Pri odchode opäť zneli sirény a blikali majáky, nadšené deti mávali hasičom a chlapci si medzi sebou hovorili: „Keď budem veľký, budem hasič.“ Za krásne prežité dopoludnie sa chceme ešte raz veľmi pekne poďakovať všetkým členom Hasičského a záchranného zboru z Bánoviec nad Bebravou.

Tento obsah bol zaradený v Aktualita. Zálohujte si trvalý odkaz.

Komentáre sú uzavreté.