Čarovná jeseň

Jeseň zaklopala aj na dvere našej Materskej školy Štvorlístok, obliekla sa do nového šatu a pripravila sa na slávnosť „Čarovná jeseň“. Do tejto atmosféry privítala všetkých hostí, rodičov, starých rodičov a deti riaditeľka Andrea Bučková a popriala všetkým krásne prežité popoludnie. Pani učiteľky sa zmenili na víly Jesienky a spoločne s deťmi privítali Pani Jeseň básňami, piesňami a riekankami. Pozdraviť a podporiť nás prišla aj vedúca odboru školstva a mládeže Monika Ašverusová, ktorá deťom priniesla sladkú odmenu. Na školskom dvore čakalo deti veľa zaujímavých hier, prekvapení, súťaží, aktivít, z ktorých mali neopísateľnú radosť. Tety kuchárky pripravili pre všetkých sladké maškrtky, chutné, voňavé, jablkové, orechové, makové koláčiky a ovocie. Jesenné popoludnie navodilo tú pravú atmosféru, plnú zážitkov a zábavy. Na záver si všetci veselo a s radosťou zaspievali a zatancovali na známe piesne. Nielen farby jesene, ale aj jej plody, dávajú veľké možnosti využitia a hier s prírodninami. Takouto formou rozvíjame u detí tvorivosť, vzťah k prírode, rozvoj environmentálneho cítenia a pestujeme u detí základy zdravej výživy a zdravého životného štýlu.

OdpovedaťPreposlať
Tento obsah bol zaradený v Aktualita. Zálohujte si trvalý odkaz.

Komentáre sú uzavreté.