Čarovná jeseň

...Na známosť sa všetkým dáva, v jeseni lístie opadáva,

Hop - cup, hop - cup, tralala, jeseň dary rozdáva...

týmito slovami privítala riaditeľka školy dňa 20.10.2022 v MŠ na ul. Komenského všetkých hostí, rodičov, starých rodičov i priateľov školy na jesennej akcii pod názvom Čarovná jeseň. Príchod jesene oslávili deti spoločne s pani učiteľkami a rodičmi už tradične krásnou jesennou výzdobou, spevom a množstvom prekvapení.

Čarovná jeseň priniesla deťom veľa prekvapení, pani učiteľka Boženka Považanová, ako pani Jeseň, nás milým slovom sprevádzala počas celého jesenného popoludnia. Pani učiteľky sa zmenili na víly Jesienky, ktoré deťom pripravili veľa zaujímavých hier, súťaží a aktivít -maľovanie na tvár, preliezanie cez pavučinu, prenášanie tekvičiek vo fúriku, hádzanie šišiek a gaštanov do košíka, triedenie jesenných plodov, tvorenie obrázkov z prírodnín, vytláčanie zemiakových tvarov, zaváranie ovocia a zeleniny, skladanie jesenných puzzle, hľadanie pavúčikov v pavúčej sieti, zhotovovanie šarkanov, beh so šarkanom, prechádzanie jesenným labyrintom... a iné zábavné aktivity.  Pre všetkých bolo pripravené chutné občerstvenie plné vitamínov – jablká, koláčiky z jabĺk, mrkvy, maku, tvarohu, orechov, ktoré nám pripravili naše tety kuchárky.

Krásne jesenné popoludnie sme ukončili veselým tekvičkovým sprievodom plným radosti, spevu a usmiatych detských tvári. V detských očiach sa odrážali svetielká svetlonosov, ktoré nám dotvárali tú pravú atmosféru jesene.